ERYTROL SŁODZIK STOŁOWY 500g INTENSON (5903240278343). Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 12,99 PLN

oszczędzasz do 11%

  • Producent: INTENSON
  • Kategoria: Cukier i słodziki

OPIS Erytrol - Erytrytol 500g Intenson -słodzik, który ma zaledwie 0,2 kcal -ma zerowy indeks glikemiczny -hamuje działanie bakterii powodujących ubytki w zębach -wspaniały zamiennik tradycyjnego cukru Erytrol i Erytrytol to nazwy zamienne tego samego produktu.

Jest to naturalny niskokaloryczny słodzik, który należy do grupy alkoholi polihydroksylowych, czyli cukrowych. Znajduje się on naturalnie w owocach takich jak melony, gruszki i winogrona oraz w kukurydzy, wodorostach, porostach i czerwonym winie.

W przemyśle pozyskiwany jest poprzez fermentację, jest to taki sam cykl, jak przy produkcji serów, lecz zamiast mleka stosowane są owoce. Inny sposób pozyskiwania to wykorzystanie glukozy i różnorodnych gatunków drożdży lub glicerolu, jeszcze z zastosowaniem mikroorganizmów, w tym przypadku Yarrowia lipolitica.Erytrytol ma finezyjny słodki smak.

podczas spożywania pozostawia w ustach uczucie finezyjnego chłodu. Ma zerowy indeks glikemiczny, a co z tego wynika nie podwyższa poziomu glukozy we krwi. 1g erytrytolu to zaledwie ok. 0,2 kcal, dlatego nazywany jest „słodzikiem bez kalorii".

spomiędzy występujących słodzików to najmniej kaloryczna opcja, która praktycznie nie zawierająca wartości odżywczych, dlatego doskonale nada się dla osób kontrolujących kalorię oraz na redukcji.Jest stosowany do pieczenia i gotowania redukując w ten sposób kaloryczność przygotowywanych potraw.

Po spożyciu jest błyskawicznie eliminowany z organizmu. Może być używany poprzez diabetyków. Zaletą tego artykułu jest to, że spożyty choćby w pokaźnych ilościach nie ma działania przeczyszczającego. Erytrol nie jest metabolizowany poprzez nasz organizm, ponieważ nie posiadamy enzymu, który by go rozkładał w naszym organizmie.

Prawie kompletnie jest wydalany i nie wpływa on w ogóle na florę bakteryjną jelita. Można go stosować jako zamiennik klasycznego cukru, który bardzo przypomina swym wyglądem. Doskonale nadaje się do słodzenia kawy, herbaty, deserów i jako element ciast.

Erytrytol jest jednak mniej słodszy, ma około 60-70% słodyczy sacharozy (cukru), co warto uwzględnić w przepisach, gdy zamieniamy te produkty.Erytrytol ma pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez pełnienie funkcji antyoksydantu i ochronę zębów.

Jako antyoksydant łączy się z wolnymi rodnikami i broni nasz organizm przed ich destrukcyjnym działaniem. Jeszcze zdolność hamowania fermentacji cukrów, która zachodzi poprzez bakterie rodzaju Streptococcus, które mogą powodować ubytki w zębach.W żywności erytrol coraz częściej wykorzystywany jest podczas produkcji zdrowych słodyczy, dżemów, owoców kandyzowanych, gum do żucia, a także produkcji suplementów diety dla osób, które muszą wykluczyć ze swej diety cukier.

Nie pełni on jedynie roli słodzika, wykorzystywany jest w dodatku jako wzmacniacz smaku, przy zagęszczaniu oraz jako substancja, która zapobiega zmianie konsystencji, barwy oraz smaku produktu. CIEKAWOSTKIW produktach spożywczych w składzie wymieniany jest jako E968.W przepisach zamieniając cukier na erytrytol powinniśmy wykorzystać proporcję: 5g cukru zamienić na ok.

7g erytrytolu.Dodawany jest nieraz w produktach do innych słodzików, takich jak aspartam, by niwelować ich niepożądany posmak i poprawić słodki smak. W kosmetyce wykorzystywany jest jako zamiennik gliceryny, która pełni funkcje konserwantu, czyli chroni artykuł przed zepsuciem.

elementy100% erytytol. Wartość odżywcza w 100g Wartość energetyczna 0 kJ / 0 kcal Tłuszcz 0 g Węglowodany, w tym: – cukry, – skrobia, – alkohole wielowodorotlenowe 99 g 0 g 0 g 99 g Białko 0 g SPOSÓB wykorzystaniaMoże być wykorzystywany do gotowania, pieczenia albo słodzenia, redukując w ten sposób kaloryczność przygotowywanych potraw.

Należy pamiętać, iż nie jest on tak słodki jak konwencjonalny cukier i osiąga około 75% jego słodyczy. INFORMACJA ALERGENNAWyprodukowano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy, orzeszki arachidowe (ziemne), sezam, a także produkty zawierające dwutlenek siarki, gluten, jaja, mleko, seler.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Cukier i słodziki